Natívne PR články

Klasickým reklamným PR článkom už dávno odzvonilo. Píšeme pre vás len PR články s pridanou hodnotu pre čitateľa - natívna reklama je jednoducho v móde.

"Dlhodobé úsilie vytvárať a posilňovať vzájomné pochopenie medzi firmami a ich publikom." (Institute for PR, 1978)

Približne tak znela definícia Public realtions pred 40 rokmi. Nanešťastie, PR články sa v digitálnej dobe stali len nástrojom bezhlavého šírenia reklamy a linkbuildingu ako súčasť SEO optimalizácie. V snahe maximalizovať počet objednávok a SEO efekt firmy zabúdajú, že PR články môžu byť kontraproduktívne a budú mať opačný efekt.

Na základe dlhodobej stratégie aj my v TEXTO tvoríme PR články tak, aby pomohli dosiahnuť vaše ciele z hľadiska obchodu a SEO optimalizácie. U nás však patrí na prvé miesto budovanie vzťahu s publikom a pridaná hodnota pre čitateľa. Natívne články sú zlatá stredná cesta, ktorou by ste sa mali vydať aj vy.

Effective Digital Consultancy Strategy

Kľúčom k úspechu je pri PR článkoch kvalitný, zaujímavý a dobre štruktúrovaný text. Výhodou dobre napísaného PR článku je malá agresivita - používatelia natívnu reklamu nevnímajú negatívne. Veľká výhoda ako pre inzerenta, tak aj pre publishera.

Okrem vyhotovenia šetríme čas našich klientov aj tým, že vyhľadávame relevantné a kvalitné internetové portály vhodné na umiestnenie článkov. Vyjednáme prijateľné podmienky v rámci stanoveného rozpočtu a odkomunikujeme za vás celý proces.

Rovnako ako iné formy reklamy, tak aj natívne PR články možno merať a s odstupom času vyhodnotiť ich efektivitu.

Z pohľadu SEO optimalizácie pracujeme najmä s longtailovými výrazmi. V praxi to znamená, že z vyhľadávania sa k PR článku a na webovú stránku klienta dostane vysoko cielená návštevnosť. Jednoducho ľudia, ktorí majú o daný produkt alebo služby záujem, pričom sa nachádzajú v pokročilom štádiu rozhodovania.

Ďalším, nie menej dôležitým efektom je posilnenie webovej stránky klienta v očiach vyhľadávacích algoritmov. Natívne PR články predstavujú zdroj kvalitných spätných odkazov, ktoré sú naďalej jedným z hlavných faktorov pri prideľovaní pozícií vo výsledkoch vyhľadávania.

Effective Digital Consultancy Strategy

Máte záujem o natívne PR články?

Kontaktujte nás aj v prípade otázok a nejasností.

Povedali o nás:

Zobraziť referencie
Polia označené * sú povinné.