TOP 10 udalostí, ktoré otriasli digitálnym svetom v roku 2017

Rok 2017 sa chýli ku koncu. Čas dokončiť všetky plány a splniť predsavzatia ... alebo aj nie a opäť ich prenesieme do nového roku. 😀 Tu je krátky a stručný prehľad top udalostí, ktoré otriasli (nielen) digitálnym svetom v roku 2017.

1. Donald Trump

Spomínate na ten mediálny boom okolo volieb v USA, ktorý sa s nami ťahal niekoľko mesiacov až po 20. január, kedy začal tróniť v Bielom dome Donald Trump? Sexuálne obťažovanie, 3. svetová vojna s Ruskom, koniec sveta, sexuálne obťažovanie podruhé, hacknuté voľby, e-maily Hillary Clintonovej a bla bla bla ... Proste téma číslo jeden nielen pre US, ale aj slovenské online médiá.

2. Bitcoin a iné kryptomeny

Veľký ošiaľ začali zažívať približne v máji a kryptomeny tu pravdepodobne s nami ešte hodný čas pobudnú. Za popularitu sa môžu poďakovať "otcovi všektých kryptomien" Bitcoinu, ktorý razantne prerazil cestu do nebies i médií. Aktuálna cena 1 BTC je ... vlastne, nebudem vás zavádzať neaktuálnou informáciou - lieta to hore, dolu ako na hojdačke. Častejšie však smerom .

3. Teroristické útoky

Čoraz viac a čoraz častejšie? Neviem. Ale teroristické útoky v roku 2017 hýbali svetom - bohužiaľ ako každý rok. Manchaster, Barcelona, Londýn, Las Vegas, Egypt, Sýria ... úplne po celom svete.

4. Hurikán Harvey

Hurikán Harvey zanechal po sebe väčšie škody než tie, ktoré spôsobili nie tak dávne hurikány Katrina a Sandy. Harvey zasiahol Texas na konci Augusta a bol najsilnejším hurikánom v tomto štáte za posledných 50 rokov. Vyžiadal si 47 obetí, pričom viac než milión ľudí muselo opustiť svoje domovy.

 

5. Apple predstavil iPhone X

Apple v divadle Steva Jobsa predstavil svoj najočakávanejší telefón v histórii - iPhone X. Že sa jedná o výročný model potvrdil nielen nový dizajn, ale aj iný spôsob ovládania a absencia niektorých prvkov, ktoré boli pre jablkové telefóny doslova ikonické. Všetky oči boli v septembri na ňom.

6. Voľby do VÚC

Na Slovensku sme mali v sobotu 4. novembra 2017 voľby do vyšších územných celkov. Masáže v médiách sme však mohli sledovať už pár mesiacov predtým. Popularita týchto volieb sa v porovnaní s tými predošlými zvýšila - pravdepodobne najmä kvôli situácii v BBSK.

7. Facebook prieskumník na Slovensku

Vo vyľakaných marketingových kruhoch sa vo veľkom riešilo testovacie spustenie Prieskumníka na Slovensku. A nielen tam, každý používateľ najrozšírenejšej sociálnej siete bol na istý čas zo zmeny vykoľajený. Zvykli ste si už? Zdá sa, že pri teste to neskončí.

8. Chodník korunami stromov

V Bachledovej doline sa môžu pochváliť unikátnym dreveným chodníkom, ktorý je postavený nad zemou a ... vlastne to už viete. Písalo a hovorilo sa o tom všade.

Gratulujem vlastníkom za skvelé virálne promo v rámci celého Slovenska. Troška sme sa na vlne zviezli aj my a takto sme za 3 € oslovili s klientom cez 300 000 ľudí.

9. Peter Sagan

Peťo by si zaslúžil v tomto zozname aspoň dva body. Posledné roky nám robí radosť nielen na Tour de France, ale aj na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike.

Tento rok to bolo špeciálne. Sagana po 4. etape vylúčili a veľmi rýchlo bol z najprestížnejších pretekov vylúčený. Táto téma rezonovala na Slovensku poriadne dlho a horkú pachuť budú všetci fanúšikovia (vrátane mňa) pri tejto spomienke cítiť ešte veľmi dlho. O to viac, že sa len potvrdilo to, čo sme si mysleli - vylúčenie Sagana sa konať nemalo!

Incident v hromadnom finiši 4. etapy z Mondorf-les-Bains do Vittelu:

A teraz zaspomínajme na to veselšie:

10. Slovenskí politici

Politika podruhé. Najviac rezonoval v médiách a na sociálnych sieťach azda Andrej Danko. Kvôli jeho prejavom a hlodom vzniklo množstvo paródií. Už tradične sa zahanbiť nedal ani premiér Fico, Kali, Matovič a ďalší ... Každé z tých mien je v šokujúcom nadpise zárukou "klikanosti", čítanosti a množstva komentárov. A keď sa k tomu pridá ešte troška prifarbenia redaktormi, tak tu máme razom kauzy storočia. Nenechajte sa nimi vyprovokovať k neznášanlivosti a majte sa radi! ❤

 

Užite si zvyšok roka 2017 s rodinou i priateľmi a nepodstatné veci nechajte bokom.

Prajeme vám všetko dobré v novom roku 2018!

Content marketing mi prirástol k srdcu už počas strednej školy. Firmu TEXTO (a tiež aj tento blog) sme s bratom založili preto, aby sme slovenským online podnikateľom ukázali, že obsahový marketing má z dlhodobého hľadiska naozaj zmysel. 8 rokov som pracoval ako freelancer, neskôr aj ako produktový manažér pre slovenský Zoznam. Chcem sa s vami podeliť o svoje názory, postrehy a zdieľať nové skúsenosti.

Žiadne komentáre
 

Pridaj komentár

Ďalšie články z nášho blogu: